Monografia bažantov

Alain Hennache & Michel Ottaviani

monografia_bazanty_obal01World Pheasant Association vypracovala s autormi Alainom Hennachem a Michelom Ottavianim preklad ich uznávaného dvojdielneho francúzskeho diela “Monagraphie des faisans” (Monografia bažantov) do jednodielneho vydania jeho anglickej mutácie.

Výtlačky sú k dispozícii a môžete si ich objednať emailom. PPC pevná väzba (pevná väzba s potlačeným papierovým prebalom) stojí 60 anglických libier (čo je približne 72 eur) + poštovné a balné. Všetky platby sa uskutočňujú v anglických librách. Recenziu knihy od Roba Innesa, editora vydavateľstva Cage & Aviary si môžete prečítať tu (Bohužiaľ momentálne k dispozícii len v angličtine). Ak máte akékoľvek otázky ku knihe, kontaktujte prosím, emailom pána Nigela Hestera: nigel.hester@adive.co.uk

Táto kniha prezentuje najnovšie informácie dostupné v roku 2019 o všetkých v súčasnosti rozoznávaných druhoch bažantov a obsahuje prílohu s informáciami o všetkých štyroch druhoch kúr (Gallus).

Kniha začína detailnými kapitolami o taxonómii, ochrane a chove bažantov v ľudskej starostlivosti. Po nich prejednáva jednotlivé rody od Tragopana cez Afropavo až nakoniec po Gallus. Autori sa pri každom druhu zamerali na najnovšie informácie o opise, zemepisnom rozšírení, pôvode názvoslovia, poddruhoch, miestach výskytu, potrave, nesociálnom správaní, sociálnom správaní, toku, hniezdení, predácii, ochrannom statuse, legislatívnom statuse a o populácii v ľudskej starostlivosti a ich chove.

Druhy sú bohato ilustrované fotografiami od autorov knihy a mnohých iných fotografov celého sveta, z ktorých niektoré ešte neboli nikde publikované.

Táto kniha reprezentuje jedinečný pohľad na bažanty a je jedinou kompletnou prácou, ktorá zohľadňuje tému súčasných DNA výskumov.

O „ochutnávku“, ako táto kniha vyzerá, môžete požiadať mailom na: office@pheasant.org.uk Je tlačená do formátu A4, má 455 strán so 115 gramovým papierom s hodvábnym povrchom, 150 farebných fotografií s vysokým rozlíšením a 19 máp rozšírenia. Váži 2,2kg.

„Ochutnávka“ vám ukáže príklady máp rozšírenia, jednu kompletnú sekciu o druhu tragopan perlavý (Tragopan caboti) a vybrané stránky hlavičky druhov väčšiny rodov.

Každá kniha je samostatne chránená C3 obalom ako používa Amazon.

Ak potrebujete viac ako 10 kníh zaslať na jednu adresu, ohľadne ceny za zásielku kontaktujte emailom pána Nigela Hestera: nigel.hester@adive.co.uk

Podľa priania autorov, celý čistý výťažok z knihy poputuje na záchranné projekty kurotvarých (Galliformes).

Pre WPA CZ-SK preložil a upravil Zdenko Figura